pište na mail: jura230950@gmail.com   datová schránka:  4s8b5rn

Sportuji

haha
 
 Pohybová aktivita se stává v posledních letech stále více opomíjeným aspektem lidského života. Není tomu tak právem. Pohyb je základním projevem člověka od pradávna a lidský organismus je právě na něj navyklý. Jak ovlivňuje pohybová aktivita naše zdraví a jakým způsobem se o ni můžete opřít při řešení zdravotních komplikací?

Vliv běhání na lidský organismus

běh Dubné

Běh je bezpochyby osvědčenou medicínou. Má velmi pozitivní vliv na lidský organismus. Je přínosem pro tělesné i duševní zdraví.

  Není potřeba být sprinterem či běhat maratóny. Důležitý je pravidelný běh pro dobrý pocit. Touto fyzickou aktivitou lze zdárně předejít nejen civilizačním chorobám. Jsou prokázány příznivé účinky běhu v oblastech lidského zdraví.

Čti dále.....

Plavání a jeho vliv na zdraví

plavani

Ideální celoroční aktivita. Přesně tak bychom mohli charakterizovat plavání. V zimě totiž můžeme navštěvovat kryté bazény, zatímco v létě to mohou být třeba plovárny, stejně jako přírodní nádrže, nebo rybníky.

Čti dál...

10 pozitivních vlivů cyklistiky na zdraví

koloaja

Pozitivní účinky sportu jsou prokázané. Sport nám dokáže zlepšit náladu, pomáhá nám zapomenout na starosti. Inspirujte se pozitivními vlivy cyklistiky a podpořte své zdraví. Je na čase začít znovu jezdit na kole!

1) Jízda na kole je skvělým sportem, pro který neplatí omezení věkem ani váhou. Pořiďte si silniční kolo podle svých možností a preferencí nebo si pořiďte elektrokolo a začněte si fyzičku zlepšovat pomalu a postupně. Nejdříve zpevněte svaly a poté přidávejte na obtížnosti.

Čti dál....

Jak by měl vypadat váš přísun živin?

Jak na správnou výživu?

Se sportem úzce souvisí také správná výživa, tak se pojďme společně podívat na zásady správného stravování během sportu.

Každý, kdo aktivně sportuje, zajisté řekne, že zdravá výživa pro něj hraje obrovskou roli.,

Číst dále............

 

2) Na kole můžete jezdit, i pokud máte problémy s klouby nebo máte nadváhu. Cyklistika je skvělý sport, který nezatěžuje kyčelní klouby a kolena. Pokud máte v plánu jezdit na kole v náročném terénu, tak ideální volbou je elektrokolo, které vám ulehčí jízdu do velkých a náročných kopců.

3) Velkou výhodou jízdy na kole je zlepšení dýchání a pozitivní vliv na kardiovaskulární systém. Jízdou na kole se vám zlepší celková kondice, ale také posílíte imunitu a podpoříte správnou funkci organismu. Tento aerobní pohyb je vhodný i pro fungování trávicího traktu.

 

4) Pokud budete na silničním nebo horském kole jezdit pravidelně, tak posílíte také oběhovou soustavu. Díky jízdě na kole se můžete vyhnout srdečním onemocněním a srdečním příhodám. V některých případech je jízda na kole skvělou rehabilitací.

 

5) Jízdou na kole si vypracujete svaly. Posilujete hlavně nohy, ruce a také střed těla. Abyste své snažení ještě podpořili a nebolela vás záda nebo ramena, tak nezapomeňte na protažení před jízdou. Skvělým doplňkovým cvičením k jízdě na kole může být pilates, plavání nebo jóga. Nebojte se ani elektrokola, na kterém posilujte stejně jako na obyčejném silničním kole.

 

6) Po třiceti minutách jízdy na kole je dobré dát si přestávku a protáhnout se nebo z kola na okamžik slézt, protáhnout alespoň stehenní a lýtkové svaly, narovnat záda a udělat si třeba pár dřepů. Až budete jezdit častěji a pravidelně, tak tento interval můžete prodloužit.

7) Cvičením do těla vyplavíte hormony štěstí a budete se cítit spokojeně. Zlepšení nálady je jednou z velkých výhod, proč si pořídit nové silniční kolo a co nejdříve vyrazit na první jízdu za lepší náladou.

8) Nezapomínejte si pořídit vhodné doplňky. Kromě kvalitního jízdního kola, ať už zvolíte silniční, horské, trekingové kolo nebo elektrokolo, vždy volte pohodlné sedlo. Bez něj byste mohli mít nepříjemné otlaky.

9) Výzkumy prokázaly, že jízda na kole dokáže snížit riziko cukrovky. Pravidelné, každodenní ježdění na kole má tak významný a pozitivní vliv na lidské zdraví. Vyberte si silniční nebo horské kolo a ušetříte také za náklady, které vynaložíte za benzín nebo hromadnou dopravu.

10) Další velkou výhodou je snížení rakoviny tlustého střeva, rakoviny prsu a také vysokého krevního tlaku. Investice do jízdního kola se vám tedy opravdu vyplatí. Udržujte se ve formě, starejte se o své tělo a nebojte se začít jezdit na kole v jakémkoliv věku.

kalendář

modullev

 Počasí Hodonín - Slunečno.cz

 Podporují mne

 logohodonín
 logo autoservis toth
 pasologo
 spacek1
 svazčeskýchpotápěčů
 sykoralogo
 VZP modul A CMYK page 001
  Snmek obrazovky 2013 06 03 v14.39.05
 servis Hodonin
srpen 2019
Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
září 2019
Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Login Form

Běž nahoru
JSN Epic 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework