Základní údaje

Jiří Humpolík,

+420 773629265

Sadová 3359/8, 69501 Hodonín

datová shránka: 4s8b5rn

 

POMALU PEČENÉ TRHANÉ KRŮTÍ V PIKANTNÍ OMÁČCE

 

Ještě lépe řečeno lepkavé trhané krůtí. Je to jedna z nejlepších úprav masa, co znám. Ale zapomeňte na rychlovku. Peče se hodně dlouho a pomalu při nižší teplotě. Taky tedy nepočítejte, kolik vás ten kousek masa přijde na propečené energii :-). Už dávno jsem tohle přestala řešit, protože pomalé pečení je moje hodně oblíbená metoda. Chcete si pochutnat? Tak nic neřešte. Pomalu pečené trhané krůtí maso se výborně hodí třeba do burgeru, do tortilly, můžete si na něm pochutnat s jakoukoli kaší nebo těstovinami či chlebem. Je to úplně jedno, protože je to lahůdka, která toho moc okolo nepotřebuje, na druhou stranu je pikantní a výrazná díky omáčce a výborně se hodí i do různých kombinací. Já jsem pekla velké krůtí stehno.

Potřebujete:

  krůtí stehno – 1 velké nebo 2 menší, když už to tak dlouho trvá, ať je masa více

 sůl, pepř na stehno

 1 koncentrovaný rajský protlak (140 g)

 ½ – 1 hrnek vývaru nebo vody

 4 PL medu

 3 PL worcestrové omáčky

 1 PL octa

 1 PL dijonské hořčice

 1 PL uzené sladké papriky

 1 cibuli

 kus zázvoru velikosti palce

 5 stroužků česneku

 ½ ČL pepře

 ½ ČL soli

Maso osolte, opepřete a dejte do pekáče s víkem do trouby vyhřáté na 160 °C. Podlijte jen asi 150 ml vody. Pečte 2 ½ hodiny.

Mezitím si ze všech ostatních ingrediencí svařte v hrnci omáčku. Nejdříve na troše oleje krátce opečte cibulku, česnek a zázvor, pak přidejte vše ostatní a povařte.

Po uplynutí 2 ½ hodin maso vyndejte z trouby, ale nechejte ji dále vyhřívat. Maso z pekáče opatrně vyjměte na vál a po chvilce chladnutí jej otrhejte vidličkami od kostí. Hlavní úpony budou ještě držet, na to, aby maso samo opadalo, byste museli péct ještě déle. Kde je to třeba, maso odřízněte. Pokud to bude možné, odstraňte i tvrdé šlachy. Maso pak vraťte zpět do pekáče, zalijte připravenou omáčkou, zase přiklopte a pečte další 2 hodiny. Pak odkryjte, a pokud již nemáte omáčku po krajích připečenou, tak pečte ještě odkryté dalších 15 – 20 minut.

Go to Top