pište na mail: jura230950@gmail.com   datová schránka:  4s8b5rn
 můj facebook  můj twiter  registrace: 2000898

plavani

Ideální celoroční aktivita

Ideální celoroční aktivita. Přesně tak bychom mohli charakterizovat plavání. V zimě totiž můžeme navštěvovat kryté bazény, zatímco v létě to mohou být třeba plovárny, stejně jako přírodní nádrže, nebo rybníky. Všude tam lze poté uskutečňovat aktivitu známou jako plavání, která je dobrou volbou nejenom ve chvíli, kdy se chcete dostat do formy. Jedná se totiž i o pohyb, který je velmi efektivní z hlediska spalování tuků. Stačí udržovat vyšší tepovou frekvenci a úspěch se zaručeně dostaví.

Procvičení celého našeho těla
Další výhodou je i to, že díky plavání procvičíme celé naše tělo. U každého stylu totiž zapojujeme jak horní, tak samozřejmě také dolní končetiny. Stejně tak ale můžeme změnou konkrétních stylů zajistit to, že budeme procvičovat i konkrétní svalstvo. V tomto směru totiž nemusí plavání sloužit jenom jako aktivita určená k hubnutí, ale může být dobrá i jako posilovací aktivita. A to samozřejmě proto, že samotná voda má vyšší odpor vzduchu a tak musíme vynaložit dostatek síly k tomu, abychom zvládli každé tempo, které nás dostane kupředu. Navíc k plavání skutečně nepotřebujeme nic jiného, než plavky. A někdy ani ty ne, jelikož jsou veřejné bazény, které vyslyšely poptávku a nabízejí tak i možnosti nudistického plavání.

 

Bez zatěžování našeho pohybového aparátu
To, že má voda velký odpor, který nám pomůže procvičit svaly, není ta jediná výhoda. Voda má totiž i druhou pozitivní vlastnost, která souvisí s tím, že dokáže naše tělo nadnášet. Díky tomu během plavání nijak nezatěžujeme náš pohybový aparát, jako třeba při chůzi nebo běhu. Klouby jsou tak namáhány velmi minimálně, stejně jako zde nehrozí jakékoliv výraznější otřesy. I proto je tato aktivita doporučována jak starším generacím, tak i lidem, kteří mají výraznější nadváhu a tak by běžné aktivity mohly být vzhledem k bolesti neakceptovatelné.

zpt00                                                                                                                zpt

 Počasí Hodonín - Slunečno.cz

 Podporují mne

 
 logo autoservis toth
 pasologo
 spacek1
 svazčeskýchpotápěčů
 sykoralogo
 VZP modul A CMYK page 001
  Snmek obrazovky 2013 06 03 v14.39.05
 servis Hodonin

mallorca

 

  

Běž nahoru
JSN Epic 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework